مدیر شبکه ایران زنان درگفت‌وگو با وقایع‌اتفاقیه:

معاونت امور زنان کشور همواره بدسرپرست و بی سرپرست بوده است/ درخواست تحقیق و تفحص از معاونت زنان ریاست جمهوری

۰۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶ کد : ۱۳۷۳۳ اصلی تیتر یک جامـــعه
توران ولی مراد گفت: با وجود گذشت ۳۰ سال  از تشکیل معاونت امور زنان، این معاونت بی سرپرست و بدسرپرست است و به مسائل و مشکلات زنان در کشور کاری ندارد.
معاونت امور زنان کشور همواره بدسرپرست و بی سرپرست بوده است/ درخواست تحقیق و تفحص از معاونت زنان ریاست جمهوری

توران ولی مراد مدیر شبکه ایران زنان  در گفتوگو با خبرنگار سرویس جامعه وقایع اتفاقیه، از دیدار با محمدباقر قالیباف و رایزنی برای تاسیس معاونت زنان و خانواده در مجلس خبر داد و گفت: در این جلسه پیشنهاد تشکیل معاونت زنان و خانواده در مجلس را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردیم تا از این ظرفیت برای ارتقای سطح فعالیت بانوان بهره مند شویم.

وی با اشاره به این مطلب که مجلس در تهیه و تصویب قوانین لازم و نظارت بر اجرا و عملکردها  که جز ماموریت های ذاتیش است، ضعیف عمل کرده افزود: متاسفانه هر سه قوه در حوزه زنان و خانواده از توان خود استفاده نکردهاند.

ولی مراد ادامه داد:  اسناد بالادستی نقطه مطلوبی را در حوزه زن و خانواده نشان داده  و لازم است قوای سه گانه و نهادهای مرتبط با این عرصه نیروی بالقوه خود را متناسب با ماموریتی که برایشان تعیین شده است به صحنه بیاورند تا با سرعت به نقطه مطلوب حرکت کنیم.

مدیر شورای همکاری‌های زنان با تاکید بر اینکه ایجاد معاونتی در حوزه زنان مجلس شورای اسلامی می تواند رسیدگی به امور زنان را تسریع ببخشد، اظهار کرد: مجلس نقش خود در عرصه نظارت بر  عملکردها در حوزه زنان و خانواده انجام نداده است و این اقدام می‌تواند برای دستیابی یع این مهم اثرگذار باشد.

ولی مراد در تشریح اهمیت این مساله گفت:  تهیه برنامه عملیاتی و ارائه راهکار ثابت در انجام وظایف محوله به مجلس جهت رفع مشکلات موجود و پیشگیری از آسیب ها و مشکلات پیش رو می تواند توسط این معاونت تهیه و عملیاتی شود.

وی از رایزنی با قالیباف برای تحقیق و تفحص درباره اقدامات امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داده و  افزود:  امور کشور در دست وزارتخانه های مختلف است. امور زنان نیز از ابتدا به این دلیل تشکیل شد که مسائل و مشکلات زنان را در وزارتخانه های  دیگر پیگیری کند تا مشکلات رفع شوند.

مدیر شبکه ایران زنان با تاکید بر این امر که با وجود گذشت ۳۰ سال  از تشکیل معاونت امور زنان این معاونت بی سرپرست و بدسرپرست است و به مسائل و مشکلات زنان در کشور کاری ندارد، تصریح کرد: معاونت امور زنان به دنبال توان افزایی سیاسی است کاش مسئولان امر با ارائه سند بگویند در جهت رفع مشکلات زنان چه قدمی برداشته اند، اقدامات این نهاد در جهت توانمندسازی زنان تاکنون در جامعه نمود پیدا نکرده است.

ولی مراد با اشاره به اینکه بر مبنای همین مسائل از مجلس درخواست تحقیق و تفحص از  معاونت زنان را مطرح کردیم تصریح کرد: تمام مطالبات و مشکلات زنان روی زمین مانده است به نحوی که سیاست های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری و قوانین مصوب مجلس در این حوزه اجرا نشده است. 

این کارشناس مسائل زنان در پایان با تاکید بر اینکه معاونت زنان به حال خود رها شده و نظارتی روی آن وجود ندارد، گفت: از قوه‌قضائیه می خواهیم تحقیقات خود از این معاونت را شروع کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: معاونت زنان ریاست جمهوری معصومه ابتکار فراکسیون زنان


نظر شما :