حدادی:

تفکر برجامی امروز به دنبال پیوستن به FATF است

۰۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۲ کد : ۱۳۶۴۹ سیاسی
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه FATF برای ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ آورده ای نخواهد داشت گفت: همان تفکری که به دنبال برجام بود امروز به دنبال FATF است.
تفکر برجامی امروز به دنبال پیوستن به FATF است

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - «علی حدادی»، سخنگیو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با راه دانا؛ اظهار داشت: کشور در جریان توافق برجام هیچ نتیجه ای نگرفت بلکه این توافق بین المللی در ابعاد مختلف برای اقتصاد، سیاست و امنیت کشور ما تبعات منفی مختلفی نیز به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه پیوستن به FATF در واقع قدم گذاشتن در جاده برجام است عنوان کرد: این معاهده برای جمهوری اسلامی ایران آورده ای نخواهد داشت به جز آنکه آثار منفی آن دادن اطلاعات به دشمن و مطلع کردن آنها از تمام مسیرهای دور زدن تحریم ها به بهانه مبارزه با پولشویی خواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه ما در کشور قوانین بسیار محکمی برای مبارزه با پولشویی داریم تصریح کرد: نیازی به پیوستن به FATF وجود ندارد زیرا اساس این کار دادن اطلاعات کشور به دشمن است و مبارزه با پولشویی بهانه و بزک این معاهده به شمار می رود.

حدادی با اشاره به اینکه ملت ما سالهاست تحت فشار شدیدترین تحریم ها قرار دارد تصریح کرد: کشورهای اروپایی وعده های فراوانی برای لغو تحریم ها در قالب برجام داده بودند اما نه تنها به هیچ کدام از این وعده های خود عمل نکرده بلکه همراهی خود را با آمریکا در اعمال محدودیت های اقتصادی و تحریم ملت ایران به اثبات رساندند.

نماینده مردم ساوجبلاغ با اشاره به اینکه FATF برای ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ آورده ای نخواهد داشت خاطرنشان کرد: همان تفکری که به دنبال برجام بود امروز به دنبال FATF است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به اینکه برخی جریانات رسانه ای حامی برجام به دنبال اعمال فشار بر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب این معاهده هستند خاطرنشان کرد: اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام تحت تاثیر این القائات قرار نگرفته و مصلحت ملت و نظام را در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: علی حدادی برجام 97 اف ای تی اف FATF


نظر شما :