معاون وزیر راه:

برای واریز آورده مسکن ملی ۲ روز فرصت باقی است

۰۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۸ کد : ۱۳۵۵۲ اقــتــصــادی آخرین اخبار
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ۶۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی که تاکنون اولین واریز را برای ساخت مسکن خود نداشتند تا دو روز دیگر فرصت دارند.
برای واریز آورده مسکن ملی ۲ روز فرصت باقی است

سرویس اقتصادی وقایع اتفاقیه - «محمود محمودزاده» روز چهارشنبه در گفت‌و گو با ایرنا، گفت: ۱۶۰ هزار نفر در لیست ذخیره طرح اقدام ملی مسکن هستند و اگر این ۶۰ هزار نفر آورده اولیه خود را تکمیل نکنند از حضور در ادامه طرح حذف می‌شوند.

وی درباره شرایط این ۶۰ هزار نفر که نسبت به واریز اولیه وجه خود اقدام نکردند، گفت: مهلت قبلی تکمیل آورده پایان آذرماه بود، اما اکنون کسانی که مدارک خود را تکمیل کردند و فقط مشکل تکمیل موجودی آنها باقیمانده تا جمعه شب یعنی پنجم دی‌ماه برای تکمیل موجودی حساب خود مهلت دارند.

به گفته محمودزاده فرصت تمدید شده تنها برای متقاضیانی است که مدارک شان تکمیل شده و آورده اولیه را واریز نکرده‌اند.

محمودزاده ادامه داد: ۱۰۰ هزار واحد مسکن ملی مربوط به بافت فرسوده است که آمار آن به شکل مجزا ارایه می‌شود. در خصوص ۳۰۰ هزار واحد مسکن ملی در سایر بافت‌ها تاکنون ۲۴۰ هزار نفر یا نسبت به افتتاح حساب خود اقدام کرده‌اند و یا اینکه جزو پروژه‌هایی مشارکتی بودند که زمین طرح اقدام ملی برای احداث واحدها مسکونی به آنها واگذار شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از ۳۰۰ هزار نفر ۶۰ هزار نفر هنوز واریز وجه را انجام نداند که تا ۵ دیماه فرصت دارند. افرادی که تا ۵ دی‌ماه نسبت به واریز اولیه وجه اقدام ملی مسکن اقدام نکنند از لیست حذف می‌شوند.

به گزارش ایرنا، زمستان سال ۹۸ بود که طرح ملی مسکن یا «طرح اقدام ملی تامین مسکن» مطرح شد تا به رفع یکی از معضلات اصلی خانواده های کم درآمد کمک شود. طرح ملی مسکن شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی می شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید و با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث می شود.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: مسکن ملی مسکن


نظر شما :