ورود سامانه بارشی با برف و کولاک به ایران

۳۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۰ کد : ۱۳۴۰۲ جامـــعه آخرین اخبار
به گفته یک کارشناس سازمان هواشناسی چهارشنبه سامانه بارشی فعال از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود.
ورود سامانه بارشی با برف و کولاک به ایران

سرویس جامعه وقایع اتفاقیه - امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای نقاطی از هرمزگان کرمان، خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، شمال سیستان و گیلان بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

نقشینه ادامه داد: از امروز تا چهارشنبه پایداری و سکون نسبی هوا و همراه با سکون نسبی جو و انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای بزرگ و کلانشهرها و صنعتی ایجاد میکند انباشت آلاینده‌ها و افزایش غلظت هوا و تا شرایط مطلوب هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است و در صورت عدم کاهش منابع آلوده کننده مثل تردد وسایل نقلیه امکان افزایش شاخص آلودگی ناسالم برای تمام گروه‌ها وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی گفت: چهارشنبه سامانه بارشی فعال از شمال غرب وارد کشور می‌شود تا اواخر وقت چهارشنبه و به عبارتی نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. دامنه‌های البرز و سواحل غربی دریای خزر را هم تاثیر قرار می‌دهد این سامانه بارشی پنجشنبه از نیمه غربی و بخش‌هایی از شمال و شمال شرق را در بر خواهد گرفت.

نقشینه بیان کرد: جمعه با فعالیت این سامانه ادامه دارد شمال و شمال شرق افزوده می‌شود، برای کل کشور بجز سیستان باراندگی خواهیم داشت.شنبه این سامانه بارشی در شرق سواحی دریای خزر و یکشنبه از مرزهای شمال شرق کشور گذر خواهد کرد. پیامد این سامانه باراشی از روز یکشنبه تا چهارشنبه برف و باران و برای مناطق کوهستانی برف و کولاک و برای مناطق جنوبی بصورت باران و رگبار وزش باد خواهد بود.

وی تاکید کرد: خلیج فارس مواج متاطم و طول موج به یک متر می‌رسد، امروز هوای تهران صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی فردا و پس فردا برای تهران غبار آلود پیش بینی می‌شود و شرایط هوای تهران ناسالم است، بیشینه دمای تهران ۹ درجه خواهد بود و کنینه دما یک درجه تا دو درجه زیر صفر خواهد بود. سردترین استان اردبیل ۱۳ درجه زیر صفر و همدان با ۹ درجه زیر صفر سردترین استان‌ها و بندرعباس با دمای ۲۶ درجه گرمترین استان است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: کولاک بارش باران و برف پیش‌بینی آب و هوا


نظر شما :