یک کارشناس آموزش و پرورش در گفت‌وگو با وقایع اتفاقیه:

حضوری بودن امتحانات نهایی دانش آموزان به دلیلی ضعف‎‌های شاد است

۳۰ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۳ کد : ۱۳۳۹۱ اصلی تیتر یک جامـــعه
مهدی بهلولی به بیان توضیحاتی درباره علت اصرار آموزش و پرورش به برگزاری امتحانات حضوری پرداخت. 
حضوری بودن امتحانات نهایی دانش آموزان به دلیلی ضعف‎‌های شاد است

مهدی بهلولی کارشناس مسائل آموزش و پرورش در گفتوگو با خبرنگار سرویس جامعه وقایع اتفاقیه، با بیان اینکه آموزش و پرورش تاکید بر برگزاری امتحانات متمرکز دی ماه دارد و سایر امتحانات حضوری نیست و به صورت مجازی برگزار میشود گفت: علت اصرار مسئولان آموزش و پرورش به این مطلب نبود زیر ساخت و ابزار مناسب برای برگزاری امتحانات هماهنگ کشوری است. 

وی با بیان اینکه در این یک ساله اخیر اقدام خاصی از سوی آموزش و پرورش در مواجه با موضوع کرونا صورت نگرفته است اظهار داشت: آموزش پرورش در این یک سال تنها اقدامی که انجام داده است راه اندازی شبکه شادی است که به دلیل ضعف های فوق العاده ای که دارد بود و نبود این شبکه هیچ تفاوتی به حال دانش آموزان ندارد. 

بهلولی ادامه داد: در بهترین حالت اقدامی که در شاد انجام می‌شود را می‌توان در بسیاری از اپلیکیشن های موبایلی هم انجام داد.

وی تصریح کرد:  اپلیکیشن شاد بار خاطر بوده نه یار شاطر. خیلی از معلمان در ارسال اطلاعات و عکس و فیلم با شاد مشکل دارند. ۱۲ میلیون و ۸۰۰ دانش آموز در شاد حضور دارند ولی عملا آموزشی در شاد انجام نمی‌شود و بیشتر حجم آموزش در سایر پیام رسان‌ها است. مدرسه‌های خصوصی و غیر دولتی اصلاً از شبکه شاد استفاده نمیکنند ولی چون آموزش و پرورش اصرار دارد که دانش آموزان حضور داشته باشند فقط اسم آنها ثبت شده است. 

بهلولی در پایان گفت: سرعت این شبکه بسیار پایین است و به همین دلیل معلمان ترجیح میدهند از شبکههای دیگر استفاده کنند. 

انتهای پیام/

کلید واژه ها: اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش امتحانات نهایی


نظر شما :