خبر مهم برای متقاضیان مسکن ملی

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۶ کد : ۱۳۳۸۵ برگزیده ها اقــتــصــادی آخرین اخبار
به نقل از مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران: اگر تا فردا متقاضیان آورده ۴۰ میلیون تومانی خود را تکمیل نکنند، حذف خواهند شد.
خبر مهم برای متقاضیان مسکن ملی

سرویس اقتصادی وقایع اتفاقیه، خلیل محبت‌خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه فردا (۳۰ آذر) آخرین فرصت برای تکمیل آورده متقاضیان مسکن ملی است، گفت: تاکنون چندین بار این فرصت برای تکمیل آورده تمدید شده است و فردا آخرین مهلت برای واریز آورده متقاضیان است و به هیچ عنوان این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه پیش از این طبق مصوبه شورای عالی در استان تهران با توجه به دستور استاندار تهران اعلام شده بود که ۱۰ آذرماه آخرین فرصت برای افتتاح حساب و تکمیل موجودی متقاضیان است، گفت: با دستور معاونت مسکن و ساختمان مجدداً این مهلت تمدید شد و بنابراین متقاضیان تا پایان آذر ماه مهلت دارند تا آورده‌ خود را تکمیل کنند.

محبت خواه اظهار کرد: متقاضیان در صورتی که آورده خود را پرداخت نکنند، حذف می‌شوند و سایر متقاضیان از فهرست ذخیره جایگزین آن‌ها خواهند شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد: پیش از این متقاضیان اعلام می‌کردند که پیامک تکمیل آورده برای آن‌ها ارسال نشده است، اما باید اعلام کنیم که تاکنون چهار بار پیامک به متقاضیان ارسال شده و دیگر متقاضیان هیچ بهانه‌ای برای این موضوع ندارند.

او توضیح داد: آورده‌ای که متقاضیان باید پرداخت کند ۴۰ میلیون تومان است و اگر همین امروز اقدام کنند تا فردا می‌توانند مراحل افتتاح حساب و ثبت نام و تکمیل موجودی را انجام دهند.

محبت خواه تصریح کرد: تا اطلاع ثانوی هیچ برنامه‌ای برای ثبت‌نام متقاضیان جدید نداریم و در صورت تکمیل آورده توسط متقاضیان سرعت اجرای پروژه‌ها در ایران افزایش خواهد یافت.

براساس این گزارش فردا ۳۰ آذرماه ۹۹ آخرین مهلت متقاضیان طرح ملی مسکن برای واریز آورده اولیه حدود ۴۰ میلیون تومانی است. در صورتی که متقاضیان مسکن ملی وجه اولیه را واریز نکنند از سامانه طرح ملی مسکن حذف و متقاضیان واجد شرایط رزرو جایگزین آن‌ها خواهند شد.

پیش از این محمودزاده معاون وزیر راه با اشاره به مهلت متقاضیان طرح ملی مسکن برای واریز آورده اولیه گفته بود: متقاضیان انصرافی برای برداشت مبالغ واریزی به بانک مراجعه کنند.

محمودزاده با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی تمرکز ویژه‌ای روی تعیین تکلیف متقاضیان طرح ملی مسکن دارد، گفت؛ در این راستا آن دسته از متقاضیان که به هر دلیلی نتوانسته‌اند آورده اولیه خود را واریز کنند تا پایان آذر ماه فرصت دارند نسبت به واریز مبلغ مذکور اقدام کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه طرح ملی مسکن برای متقاضیان موثر ساخته می‌شود، اظهار کرد: پروژه‌های این طرح بر اساس زمانبندی در حال ساخت است و با وجود محدودیت‌های ناشی از فصل سرد و شیوع ویروس کرونا، حداکثر توان برای ساخت و تکمیل این واحدها به کار گرفته شده است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: وزارت راه و شهرسازی مسکن ملی استان تهران


نظر شما :