هشدار عجیب رئیس جمهور برزیل درباره واکسن کرونا

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۶ کد : ۱۳۳۷۳ بین الملل آخرین اخبار
«ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل با انتقاد تند از واکسن های ضد ویروس کرونا مدعی شد که واکسن فایزر ممکن است باعث رویش ریش در زنان شود و یا فردی را به تمساح تبدیل کند.
هشدار عجیب رئیس جمهور برزیل درباره واکسن کرونا

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیه ـ ولسونارو که در یکی از شهرهای شمال شرقی برزیل سخن می گفت، افزود: در هنگام امضای قرارداد با شرکت فایزر، آنها رک می گویند که ما هیچ مسئولیتی در قبال آثار جانبی واکسن نداریم. اگر به تمساح تبدیل شدید این مشکل خودتان است.

وی افزود: اگر فردی سوپرمن شود و یا زنی ریش دار شود یا مردی با صدای زن شروع به صحبت کند،به آنها هیچ ربطی ندارد.

بولسونارو تاکید کرد: این واکسن به محض تایید از سوی آژانس بهداشتی در دسترس هرکسی خواهد بود که خواهان آن است. اما من خودم هرگز واکسن را دریافت نخواهم کرد. برخی می گویند که من مثال بدی می زنم اما به ساده اندیشان و نجیب زاده هایی که چنین حرفی را می زنند می گویم که من قبلا ویروس را گرفته ام و آنتی بادی دارم پس چرا باید واکسن بزنم؟

بولسونارو جولای گذشته به بیماری کرونا مبتلا شد و پس از بیست روز و بدون اینکه علائمی داشته باشد، بهبود یافت.

دادگاه عالی برزیل پنج شنبه گذشته تصمیم گرفت که واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را علی رغم ممانعت رئیس جمهور الزامی کند بدون اینکه اجباری در کار باشد.

این تصمیم به معنای آن است که مقامات برزیل هرگز قادر نخواهند بود از زور برای وادار کردن افراد جهت دریافت واکسن کرونا استفاده کنند اما آنها می توانند چنین افرادی را جریمه کنند یا از ورود آنها به اماکن عمومی مشخص ممانعت کنند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: رئیس جمهور برزیل ژائیر بولسونارو واکسن کرونا


نظر شما :