اتحادیه اروپا: برنامه ما درباره برجام تغییر نمی‌کند

۲۵ آذر ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴ کد : ۱۳۲۳۲ بین الملل آخرین اخبار
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که برنامه این اتحادیه در خصوص زنده نگه داشتن برجام و برگزاری کمیسیون مشترک برجام در روز چهارشنبه تغییری نخواهد کرد.
اتحادیه اروپا: برنامه ما درباره برجام تغییر نمی‌کند

سرویس دیپلماسی وقایع اتفاقیه به نقل از پولتیکو ـ جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در کنفرانسی خبری در برلین در خصوص کمیسیون مشترک برجام گفت: ما دیدارمان در تاریخ ۱۶ دسامبر را حفظ می‌کنیم.

وی با اشاره به تعویق افتادن شورای روابط اقتصادی ایران و اروپا گفت: کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم بر عدم مشارکت گرفتند و این نشست به تعویق افتاد. این نشست با شرایط کنونی رخ نخواهد داد اما فکر نکنم که ما باید برنامه‌مان [در خصوص کمیسیون مشترک برجام] و کارمان در زمینه زنده نگه داشتن برجام را تغییر دهیم. ما به همکاری‌مان در این زمینه ادامه می‌دهیم.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان هم با حمایت از دیدگاه‌های بورل گفت: بسیار مهم است که به واشنگتن این فرصت را بدهیم تا موضعش در خصوص چگونگی پیشرفت مسائل را تشریح کند و بگوید که رفتار آمریکا چگونه خواهد بود. برای ما اینکه ایران در آینده به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: اتحادیه اروپا هایکو ماس برجام


نظر شما :