دعوت رسمی از «نتانیاهو» برای سفر به قاهره

۲۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۱ کد : ۱۳۰۹۱ بین الملل آخرین اخبار
رئیس‌جمهور مصر رسما از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به قاهره دعوت کرد و قرار است در این سفر درباره مسائل منطقه‌ای از جمله تقویت روابط امنیتی و سیاسی رایزنی شود.
دعوت رسمی از «نتانیاهو» برای سفر به قاهره

سرویس دیپلماسی وقایع اتفاقیه ـ رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر رسما از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به قاهره دعوت کرده است.

بر اساس گزارش «اسرائیل هیوم»، این اولین بار در طول یک دهه اخیر است که نتانیاهو دعوتی براس سفر علنی به مصر دریافت می‌کند و پیش‌بینی می‎شود که این سفر طی روزهای آینده انجام شود.

در ادامه این گزارش آمده، السیسی و نتانیاهو درباره تعدادی از مسایل منطقه‌ای از جمله تقویت روابط امنیتی و سیاسی در «مقابله با تهدید ایران» و هماهنگی مواضع میان تل‌آویو و قاهره قبل از آغاز به کار «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا رایزنی خواهند کرد.

این روزنامه مدعی شد، مصر از این موضوع که دولت بایدن علیه قاهره باشد و نیز این موضوع که توافق هسته‌ای احتمالی جدید با ایران منجر به عدم ثبات منطقه‌ای شود، نگران است.

در همین ارتباط، برخی منابع صهیونیستی اخیرا گزارش دادند که «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر در تلاش است تا نشستی  را با مشارکت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: بنیامین نتانیاهو عبدالفتاح السیسی قاهره


نظر شما :