نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار می‌شود

۱۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۵ کد : ۱۳۰۷۸ بین الملل آخرین اخبار
سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور اعلام کرد که نشست کمیسیون برجام روز ۱۶ ماه دسامبر جاری (۲۶ آذر ماه) برگزار می شود.
نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار می‌شود

سرویس دیپلماسی وقایع اتفاقیه ـ ریابکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: شرکت کنندگان در نشست کمیسیون مشترک برجام، روز ۱۶ ماه دسامبر در وین گام های احتمالی دولت آمریکا در قبال معامله هسته ای را بررسی خواهند کرد.

وی افزود: همینک دستورکار این نشست تنظیم می شود. بدون شک این مساله که آمریکا چگونه رفتار خواهد کرد را در هر شرایط بررسی خواهیم کرد.  

به گفته ریابکوف، دلیل برای اینکه درباره بازگشت آمریکا به برجام در مورد برنامه هسته ای ایران به عنوان یک مساله حل شده گفت و گو شود، وجود ندارد.  

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: باید به این نکته توجه داشت که ما برخلاف شرکت کنندگان اروپایی برجام در زمان حاضر دلیلی نمی بینیم که درباره تغییراتی که دولت آینده آمریکا ممکن است در سیاست خود در جهت ایران انجام دهد گفت و گو کنیم زیرا که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بطور رسمی هنوز جمع بندی نشده است.

پیتر سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه از احتمال نشست مشترک وزیران امور خارجه کشورهای عضو برجام(پنج کشور و جمهوری اسلامی ایران) خبر داد و با بیان اینکه برنامه زمانی آن درحال توافق است، گفت این نشست ممکن است در ماه جاری میلادی و قبل از پایان سال برگزار شود.

ریابکوف به خبرنگاران گفت: این مسأله مطرح است که چه کاری باید برای افزایش شانس حفظ برجام و ادامه کار در چارچوب های تعیین شده در سال ۲۰۱۵ انجام داد. از همه طرف می خواهیم شکیبا باشند و به مسئولیت های خود عمل کنند. ما با طرف دیگر برجام همکاری می کنیم و در روزهای آتی که دیدارهای جدید به صورت حضوری و از راه دور در خصوص این موضوع برگزار خواهند شد نیز در همین راستا عمل خواهیم کرد.

ریابکوف گفت: نیروهای بانفوذی هستند که علاقه مند به فروپاشی برجام بوده و همچنین (علاقه مند به فروپاشی برجام) به دست ایرانیان هستند از این رو انتظار برخورد مسئولانه ایران درخصوص برجام وجود دارد.

وی گفت: ما معتقدیم که در این وضعیت باید حداکثر مسئولیت را نشان داد؛ روسیه خواهان آن است که ایران در وضعیت پیرامون برجام مسئولیت نشان بدهد و نرخ را بالا نبرد.

این مقام روس تصریح کرد: علت اصلی آنچه اتفاق می افتد در اقدامات تخریبی است که ایالات متحده برای چندین ماه انجام داده است. "

انتهای پیام/

کلید واژه ها: ریابکوف خروج ترامپ از برجام روسیه


نظر شما :