مادورو: ترامپ از ابتدا قصد تماس با ونزوئلا را داشت

۱۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۵ کد : ۱۳۰۶۱ بین الملل آخرین اخبار
رئیس جمهور ونزوئلا گفته است که دونالد ترامپ در اوایل دوره ریاست جمهوری اش قصد برقراری تماس با مقام‌های ونزوئلا را داشته است.
مادورو: ترامپ از ابتدا قصد تماس با ونزوئلا را داشت

سرویس دیپلماسی وقایع اتفاقیه به نقل از رویترز، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا سه شنبه گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اوایل ریاست جمهوری اش به دنبال برقراری تماس و ارتباط با مقام های دولت ونزوئلا بوده است.

مادورو ابراز امیدواری کرده است که با دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا مذاکرات و گفت و گوهای دو جانبه‌ای را آغاز کند.

آمریکا و ونزوئلا سال گذشته پس از آنکه دولت ترامپ و چند کشور غربی دیگر خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناختند، روابط دیپلماتیک خود را قطع کردند.

کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا، مادورو را به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ متهم کرده‌اند. مادورو نیز گوایدو را عروسک خیمه شب بازی آمریکا معرفی کرده است که قصد سرنگونی دولت مشروع این کشور را دارد تا بر ذخایر غنی نفتی ونزوئلا تسلط پیدا کند.

مادورو در کنفرانس خبری در کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا گفت: امیدواریم زمانی که دولت جدید آمریکا مستقر شد و زمان کافی برای فکر کردن داشت، امکان گفت و گو و مذاکره بین ونزوئلا و آمریکا فراهم و باز شود.

مادورو اظهار داشت: در اوایل سال ۲۰۱۷ دلسی رودریگز معاون فعلی رئیس جمهور ونزوئلا که در آن زمان وزیر خارجه بود، به مراسم تحلیف ترامپ دعوت شده بود ولی حاضر به شرکت در این مراسم نشد.

وی افزود: ترامپ بعدا بلافاصله من را برای دیدار با خودش در مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر سال ۲۰۱۸ دعوت کرد، من برای انجام این دیدار آماده بودم ولی حاکمیت آمریکا مانع از برگزاری این دیدار و نشست شد.

ترامپ نیز همان موقع آشکارا اعلام کرد که برای این دیدار آماده است ولی چنین نشستی در اولویت برنامه های او نیست.

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا هنوز حاضر به اظهارنظر درباره این سخنان مادورو نشده‌اند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: مادرو ونزوئلا آمریکا


نظر شما :