طی یک بیانیه؛

بایدن نامزد تصدی پست وزارت دفاع را اعلام کرد

۱۹ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۲ کد : ۱۳۰۵۳ بین الملل آخرین اخبار
رئیس جمهور بعدی آمریکا به صورت رسمی ژنرال «لوید اوستین» را برای تصدی پست وزارت دفاع این کشور معرفی کرد.
بایدن نامزد تصدی پست وزارت دفاع را اعلام کرد

سرویس دیپلماسی وقایع اتفاقیه ـ «جو بایدن» رئیس جمهور بعدی آمریکا شامگاه سه شنبه نامزد تصدی ریاست وزارت دفاع این کشور را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، بایدن در بیانیه‌ای رسماً ژنرال «لوید اوستین» فرمانده اسبق سنتکام (واحد تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا) را به عنوان نامزد تصدی پست وزارت دفاع معرفی کرد.

یک نشریه آمریکایی هم پیش از این با استناد به گفته منابع آگاه، از فرمانده اسبق واحد تروریستی سنتکام، به عنوان گزینه اصلی برای احراز پست وزارت دفاع در کابینه احتمالی بایدن، نام برده بود.

اوستین نخستین سیاه‌پوستی خواهد بود که ریاست پنتاگون را عهده‌دار می‌شود.

البته معرفی او از سوی بایدن، اعتراض گروه‌های به اصطلاح ترقی‌خواه یا پیشرو را در پی خواهد داشت که از بابت ایفای نقش لوید در هیئت مدیره شماری از شرکت‌های اسلحه‌سازی از جمله «ریتون» نگران هستند.

اوستین در حال حاضر هم به تیم انتقال قدرت بایدن در باب مسائل امنیتی مشاوره می‌دهد. یکی از دلایل انتخاب او این است که بایدن از بابت اینکه چرا شمار بیشتری از آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را در کابینه نگنجانده، تحت فشار است.

اوستین ۶۷ سال سن دارد و از ۳۱ ژانویه سال ۲۰۱۲ تا ۸ مارس ۲۰۱۳، معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا بود و بعد از آن، به سمت فرماندهی واحد تروریستی آمریکا در منطقه غرب آسیا منصوب شد و تا سال ۲۰۱۶ در این سمت باقی ماند.

دوران حضور اوستین در دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، با ظهور داعش در سوریه و عراق مصادف بود.

با توجه به اینکه کمتر از ۷ سال از زمان بازنشستگی اوستین می‌گذرد، وی برای ریاست پنتاگون، نیازمند موافقت هر دو مجلس سنا و نمایندگان آمریکا است.

انتهای پیام/


نظر شما :