اظهارات جدید فاطمه سلیمانی در پی توضیحات سازمان برنامه و بودجه

مکتب حاج قاسم استوار بر پشتوانه مردمی است نه بودجه دولتی

۱۷ آذر ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۷ کد : ۱۳۰۰۷ اصلی تیتر یک سیاسی
اخیرا پس از بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰، حاشیه ای پیرامون ردیف بودجه بنیاد حاج قاسم رسانه ای شد که با شروع تخریب وجهه حاج قاسم از سوی رسانه های ضد ایرانی، فاطمه سلیمانی به ذکر خاطره ای از اهمیت پدر برای اموال عمومی پرداخت.
مکتب حاج قاسم استوار بر پشتوانه مردمی است نه بودجه دولتی

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه ـ اخیرا پس از بررسی لایحه بودجه 1400، حاشیه ای پیرامون ردیف بودجه بنیاد حاج قاسم رسانه ای شد و اختصاص بودجه 8.5 میلیاردی بحث های مختلفی را در رسانه های داخلی و خارجی ایجاد کرد، طوری که رسانه های ضد ایرانی اقدام به تخریب وجهه حاج قاسم کردند، اتفاقی که با موضع گیری به موقع زینب سلیمانی مدیر این بنیاد، رنگ باخت و اینترنشنال، بی بی سی و رسانه های زرد ضد انقلاب نتوانستند ابهامی را به خانواده حاج قاسم منتسب کنند.

این موضوع که موجب دلخوری خانواده حاج قاسم شده بود سبب شد زینب سلیمانی رئیس بنیاد حاج قاسم با صدور بیانیه ای به این حرف و حدیث ها پایان دهد.

*بنیاد قاسم سلیمانی تقاضایی برای بودجه نداشته است

در همین زمینه کانال تلگرامی سپهبد قاسم سلیمانی بیانیه‌ی دختر شهید سلیمانی درباره ردیف بودجه اختصاص یافته سال ۱۴۰۰ برای بنیاد فرهنگی شهید سلیمانی را منتشر کرد ، زینب سلیمانی در این بیانیه‌ ضمن ارائه‌ توضیحاتی در خصوص این خبر، از دولت خواست بودجه درنظر گرفته شده به این مجموعه را برای حل مشکلات مردم اختصاص دهد.

در بخشی از این بیانیه آمده بود که  طی چند روز گذشته اخباری منتشر شد که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مبلغی برای بنیاد مکتب حاج قاسم سلیمانی درنظر گرفته شده است. آنچه مسلم است سرمایه بی بدیل برای تعمیق و گسترش مکتب حاج قاسم، محبت دل های امت و قلوب شیفتگان انقلاب اسلامی است و از سوی دیگر نیز تقاضایی از جانب خانواده شهید و بنیاد مکتب حاج قاسم برای اختصاص ردیف بودجه صورت نگرفته بوده است.

البته این نکته از طریق مدیر عامل بنیاد به دستگاه های مسوول منتقل شده است؛ اما اینجانب به نمایندگی از سوی خانواده شهید سلیمانی ضمن تشکر از دغدغه مسوولان محترم اجرایی و دست اندرکاران تنظیم بودجه، به اطلاع میرسانم اقدام شایسته در این زمینه، حذف عنوان بنیاد از ردیف بودجه ۱۴۰۰ و اختصاص این بودجه ها به حل مشکلات مردم و ترویج مکتب حاج قاسم است که سلوک آن شهید عزیز نیز همین مرام بوده است.

*توضیحات سازمان و برنامه و بودجه درباره ردیف بودجه‌ای بنیاد شهید «حاج قاسم سلیمانی»

از سوی دیگر روز گذشته،  سازمان برنامه و بودجه هم اعلام کرد که ردیف بودجه‌ای بنیاد شهید «حاج قاسم سلیمانی» سال گذشته از سوی مجلس در بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به متن قانون بودجه ۱۳۹۹ اضافه شده است.

سازمان برنامه و بودجه در این زمینه توضیح داد که دو ردیف ۱۱۱۳۹۷  با عنوان «طرح شهید سلیمانی» (پیشرفت و آبادانی دهستانها) و ۱۱۱۳۹۸ با عنوان «بنیاد فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی» در بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تصویب رسید. 

ردیف‌های مذکور در صفحات ۱۰۸ و ۱۰۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ (ماده واحده و جداول کلان منابع و مصارف) درج و منتشر شد و بنابراین این دو ردیف مشابه سایر ردیف‌های مربوط به ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نیز تکرار و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

سازمان برنامه و بودجه همچنین اعلام کرد که «عموم ردیف‌های بودجه‌ای سپاه به نام شهدای گرانقدر نام‌گذاری شده است. بنابراین دستگاه اجرایی دو ردیف یاد شده با نام شهید حاج قاسم سلیمانی، ستاد مشترک سپاه پاسداران بوده و ربط دادن آن به خانواده سردار سلیمانی گناه بزرگی است که عده‌ای با اغراض سیاسی از خالی بودن ذهن مردم از اعداد و ارقام بودجه سوءاستفاده می‌کنند.»

*فاطمه سلیمانی:‌ خدایا ممنونم که اجازه ندادی با آبروی بابام بازی بشه

اما امروز نیز کانال حاج قاسم سلیمانی به نقل از دختر بزرگ شهید خاطره دیگری از حساسیت حاج قاسم در مسائل مالی منتشر کرد که نشان دهنده دقت و اهمیت بسیار زیاد این شهید بزرگوار به مقوله اموال عمومی بوده است. 

فاطمه سلیمانی فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی با انتشار خاطره‌ای عبرت آموز از پدرش، نسبت به اختصاص بودجه ۸ میلیاردی برای بنیاد این شهید واکنش نشان داد  و نوشت " کوچیک که بودم وابستگیم به بابا انقدر زیاد بود که بعضی روزها اگر تهران بود، میرفتن دفترشون و محل کارشون من و با خودشون میبردن! توی اون دفتر یه اتاق کوچیک بود با یه جا رختی و سجاده و یه یخچال خیلی کوچیک..

جلسه‌های بابا که طولانی میشد به من میگفتن برو تو اون اتاق استراحت کن توی یخچالم آبمیوه و آب و یه طرف تافی بود! از همون تافیایی که پوستشون رنگی رنگی بود و وسطشون شکلات. ساعت‌ها میشد تو همون اتاق میشستم که جلسه‌های بابام تموم شه برم پیشش!
از توی یخچال چندتا تافی میخوردم آبمیوه میخوردم آب معدنی که بود میخوردم یه جوری سر خودمو گرم میکردم..

وقتی جلسه‌های بابا تموم میشد سریع با کاغذ و خودکار میومد تو اتاق، میپریدم بغلش منو میشوند روی پاهاش میگفت بابا چیا خوردی هرچی خوردی بگو میخوام بنویسم

دونه دونه بهش میگفتم حتی تا آب معدنی و یه دونه شکلات!

موقع رفتن دستمو که میگرفت بریم سر راه اون کاغذ و به یه نفر میداد میگفت بده حسابداری..

دختر من این چیزا رو استفاده کرده بگو پولشو حساب کنن یا از حقوقم کم کنن! اونوقت چجوری ما ۸.۵ میلیارد پول مردم با این کشور که بابام جونشو براشون داد، میتونیم از سفره‌ مردم برداریم؟! خدایا تو آگاه به همه چیزی ممنونم که اجازه ندادی با آبروی بابام بازی بشه "

انتهای پیام/

کلید واژه ها: حاج قاسم زینب سلیمانی بودجه1400


نظر شما :