وزیر خارجه ونزوئلا، پامپئو را زامبی خواند

۱۷ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۹ کد : ۱۲۹۹۲ بین الملل آخرین اخبار
خورخه آریزا، وزیر خارجه ونزوئلا در واکنش به ادعای مطرح شده از سوی مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا که انتخابات روز یکشنبه ششم دسامبر در ونزوئلا با تقلب همراه بوده، در توئیتی نوشت: یک زامبی حرف زده است!
وزیر خارجه ونزوئلا، پامپئو را زامبی خواند

سرویس دیپلماسی وقایع اتفاقیه به نقل از روسیا الیوم، وزیر امور خارجه آمریکا مدعی تقلب در انتخابات پارلمانی ونزوئلا شد.

«مایک پامپئو» در صفحه توئیتر خود با بیان این ادعا نوشت: در انتخابات ونزوئلا تقلب روی داده است. نتایجی که دولت غیرقانونی نیکولاس مادورو آن را اعلام خواهد کرد بیانگر خواست مردم ونزوئلا نیست. آنچه امروز برگزار شد تقلب و خیال است نه انتخابات.

خورخه آریزا، وزیر خارجه ونزوئلا نیز در واکنش به ادعای مطرح شده از سوی مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا که انتخابات روز یکشنبه ششم دسامبر در ونزوئلا با تقلب همراه بوده، در توئیتی نوشت، تلاش‌های واشنگتن برای نفوذ سیاسی در ونزوئلا شکست خورده است.

وی در ادامه توئیت خود نوشت: یک زامبی حرف زده است! او همانند رئیسش دونالد ترامپ که درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ایالات متحده حرف زد، عمل کرده است. باید این شکست را بپذیرید. شکست شما در ونزوئلا قطعی است. امیدواریم به زودی دیپلماسی به وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید برگردد.

بیش از ۱۰۰ حزب سیاسی در انتخابات روز یکشنبه ونزوئلا شرکت کردند. حزب متعلق به خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا این انتخابات را بلوکه کرد. نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور گفته که اگر اپوزیسیون انتخابات را ببرد، آماده است استعفا دهد.

مادورو اوایل روز یکشنبه رای خود را به صندوق انداخت و از تمامی احزاب سیاسی خواست تا پس از انتخابات در یک گفتگوی جامع ملی شرکت کنند.

انتخابات پارلمانی ونزوئلا روز یکشنبه برگزار گردید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: مایک پامپئو ونزوئلا انتخابات


نظر شما :