مازنی در گفت‌وگو با وقایع اتفاقیه:

احتمالا قالیباف می‌خواهد خود را برای انتخابات ۱۴۰۰ مطرح کند

۱۵ آذر ۱۳۹۹ | ۰۲:۱۷ کد : ۱۲۹۲۶ اصلی تیتر یک سیاسی
مازنی با اشاره به طعم شیرین نتیجه انتخابات مجلس با حضور حداقلی مردم برای اصولگرایان در اسفند ماه ۹۸، گفت: آنها فکر می کنند یکی از خودشان رئیس‌جمهور خواهد شد و فعلا دعوا بر سر این است که چرا ما رئیس جمهور نشویم؛ بنابراین آقای قالیباف نیز چنین حقی را برای خودشان قائل هستند.
احتمالا قالیباف می‌خواهد خود را برای انتخابات ۱۴۰۰ مطرح کند

حجت الاسلام احمد مازنی فعال اصلاح‌طلب و نماینده سابق مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی وقایع‌اتفاقیه درباره اظهارات اخیر آقای قالیباف مبنی بر اینکه ما هفت سال است منتظریم تا دولت کاری انجام دهد، اظهار داشت: بنده ادبیات آقای قالیباف را منصفانه و در شأن ریاست مجلس نمی دانم، آن هم زمانی که این اظهارات از صدا و سیما پخش می‌شود. 

مازنی با بیان اینکه ارائه یک گزارش شش ماهه نشان دهنده شتابزدگی برای مطرح شدن است افزود: با وجود اینکه تنها شش ماه از عملکرد مجلس گذشته است اما آقای قالیباف خطاب به دولت گفت که شما در ۷ سال گذشته کاری انجام نداده اید که چنین اظهاراتی دور از انصاف است. 

*یکی از اقدامات آقای روحانی خنثی کردن توطئه های همین جریانات سیاسی بود 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه آقای روحانی خودشان باید پاسخ دهند که در هفت سال گذشته چه اقداماتی انجام داده‌اند، گفت: یکی از اقدامات آقای روحانی خنثی کردن توطئه های همین جریانات سیاسی بود. 

 وی با ذکر خاطره‌ای در این زمینه ادامه داد: وقتی که آقای ربیعی وزیر شده بود، به یکی از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب گفت که من وزیر شده‌ام چه کار کنم که آن تئورسین هم پاسخ داده بود شما باید ۸۰ درصد وقت خود را صرف خنثی کردن توطئه هایی کنید که علیه شما وجود دارد و 10 درصد از زمان خود را نیز به توطئه علیه رقیب اختصاص داده و ۱۰ درصد نیز می‌توانید کار کنید. 

مازنی با اشاره به اینکه اگر خدا و قیامت و آخرت باشد که قطعاً هست، تصریح کرد: باید منصفانه و در فضای گفت‌وگو محور بررسی شود که دولت در ۷ سال گذشته چه کارنامه‌ای داشته است. 

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با اشاره به اینکه چهار سال در مجلس نماینده بوده و زمان نمایندگی آقای قالیباف حدود یک هشتم از میزان فعالیت های اوست خاطرنشان کرد: وقتی شما چهار سال نماینده باشید تازه متوجه خواهید شد که پارلمان، حدود و ثغور نمایندگی و خانه ملت چگونه است لذا عملکرد شش ماهه و آنچه به دلیل سفرها، نظارت میدانی نامیده می شود کافی نیست. 

*اظهارات قالیباف جنبه پوپولیستی داشت 
 
وی اظهارات قالیباف را دارای جنبه پوپولیستی دانست و اظهار داشت: اگر واقعا هدف مجلس انجام کار دقیق پژوهشی و علمی باشد باید به مرکز پژوهش‌های مجلس دستور دهد که پژوهشگران سهم عوامل مختلف را در بروز مشکلات هفت سال اخیر بررسی کنند و مرکز تحقیقات ریاست جمهوری نیز هم این اقدام را انجام دهد. 
 
مازنی بر همین اساس ادامه داد: متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس نقش دشمن و تحریم‌ها از جمله خروج آمریکا از برجام را به گردن دولت می اندازند در حالی که این فشارها تمام برنامه های دولت را دچار مشکل کرده اما آنها این مسائل را نادیده می گیرند و به حساب دولت می‌گذارند. 
 
این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه پس از بازنگری منصفانه و علمی باید عملکرد دولت در ۷ سال گذشته و عملکرد خودشان و از سوی دیگر دشمنان را مشخص کنند، گفت: در این صورت می‌توان دست به یک قضاوت دقیق و علمی زد. 
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا این اظهارات قالیباف آغاز برنامه های انتخاباتی است، یا خیر، گفت: بنده اظهارات آقای قالیباف را پوپولیستی می دانم اما اینکه بخواهد خودش به انتخابات ورود کند یا این فرصت را به دوستان همفکرش واگذار کند موضوعی است که باید در روزهای آتی مشخص شود. 
 
مازنی در پایان با اشاره به طعم شیرین نتیجه انتخابات مجلس با حضور حداقلی مردم برای اصولگرایان در اسفند ماه 98، گفت: آنها فکر می کنند یکی از خودشان رئیس‌جمهور خواهد شد و فعلا دعوا بر سر این است که چرا ما رئیس جمهور نشویم؛ بنابراین در این فضا آقای قالیباف نیز چنین حقی را برای خودشان قائل هستند.لذا گر ایشان نتواند از این حق برای خودش استفاده کند از آن در بده بستان های سیاسی استفاده خواهد کرد و آن را به دوستان هم فکرش واگذار می کند، بنابراین احتمال مطرح کردن خودش نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: مازنی قالیباف انتخابات


نظر شما :