ماجرای نامه مصوبه

جهانگیری: نامه مهم دولت به شورای نگهبان/ کدخدایی: نامه‌ای دریافت نکرده‌ایم

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۵ کد : ۱۲۸۶۹ سیاسی آخرین اخبار
کدخدایی در واکنش به اظهارات جهانگیری گفت: هنوز نامه‌ای دریافت نکرده ایم اما اگر نامه‌ای بیاید بر اساس اختیارات قانونی اظهار نظر می کنیم.
جهانگیری: نامه مهم دولت به شورای نگهبان/ کدخدایی: نامه‌ای دریافت نکرده‌ایم

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه، «اسحاق جهانگیری» امروز چهارشنبه و در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: بحث مهمی که امروز در دولت انجام گرفت و من هم نامه آن را برای آیت‌الله جنتی تهیه کردم که نظرات دولت را بفرستم درباره مصوبه‌ای بود که مجلس بعد از ظهر روز گذشته انجام داد.

جهانگیری با بیان اینکه بحث هسته‌ای بیش از دو دهه است که در دستور کار جمهوری اسلامی قرار دارد و مسائل پیرامونی بسیار زیادی داشته است، اظهار داشت: تدبیری که رهبر انقلاب براساس قانون اساسی کردند مدیریت مسئله هسته‌ای به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده و از اصلی‌ترین مسائل امنیت ملی کشور است.

وی افزود: در دنیا براساس برداشت اشتباه، مسئله هسته‌ای کشور را به یک مسئله مهم تبدیل کردند کشورهای متعدد، شورای امنیت، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان‌های مختلفی در دنیا مدعی شدند و لازم بود که در ایران از یک جا مدیریت شود که این مساله بتواند به خوبی پیش برود.

*اگر نامه‌ای بیاید بر اساس اختیارات قاونی اظهارنظر می‌کنیم

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی اعلام کرد: با توجه به مصوبه روز گذشته مجلس در خصوص طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها و اظهارات امروز معاون اول رئیس جمهور در این باره، تاکنون نامه‌ای دریافت نکردیم و طبیعتاً اگر نامه‌ای بیاید و ملاحظاتی وجود داشته باشد بر اساس اختیارات قانونی آن را مدنظر قرار خواهیم داد.

وی درباره نظر شورای نگهبان در خصوص تصویب طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها در مجلس، افزود: این مصوبه در ماده ۶ از جهت روشن نبودن نسبت آن با مصوبه شورای عالی امنیت ملی ابهام دارد.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه این مصوبه جهت اصلاح به مجلس بازگردانده شد که پس از رفع ابهام مجددا در دستور کار شورای نگهبان قرار گیرد، گفت: هر وقت این مصوبه اصلاح شود، ما آمادگی داریم اعلام نظر کنیم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: اسحاق جهانگیری عباسعلی کدخدایی مصوبه مجلس


نظر شما :