ادعای عجیب و غریب چین درباره کووید ۱۹

۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۶ کد : ۱۲۷۹۵ برگزیده ها بین الملل
بنا بر این گزارش، دانشمندان چین طی نامه‌ای که در روزنامه Lancet چاپ شد، اظهار داشتند، ووهان‌ چین جایی بوده که کووید ۱۹ از انسان به انسان انتقال یافته است. آن‌ها در این نامه منشا احتمالی کووید ۱۹ را شبه قاره هند اعلام کردند.
ادعای عجیب و غریب چین درباره کووید ۱۹

سرویس دیپلماسی وقایع اتفاقیه، پس از گذشت یک سال از به صدا درآمدن زنگ خطر بیماری کووید ۱۹ در ووهان چین، این کشور سعی در عوض کردن منشا این بیماری دارد!

این گزارش حاکی است که تبلیغات وسیعی از سوی کشور چین شروع شده تا ریشه و منبع بیماری کرونا را به جای دیگری منصوب نماید؛ بنابراین، تبلیغات وسیعی را آغاز کرده تا سرچشمه اصلی بروز این بیماری را، ورود غذا‌های بسته بندی شده وارداتی به چین، اعلام کند و منشا این بیماری‌ را به خارج از مرز‌های چین بکشاند.

رئیس مرکز کنترل بیماری‌های واگیردار چین رسما اعلام نمود که تمام شواهد دال بر این حقیقت است که ویروس در ووهان چین نبوده، بلکه این ویروس اولین بار در چین شناخته شده است.

وی گفت: هرچندنخستین بیمار مبتلا به کرونا در چین ثبت شده، این بدان معنا نیست که منشا آن کشور چین بوده است.

بنا بر این گزارش، دانشمندان این کشور طی نامه‌ای که در روزنامه Lancet چاپ شد، اظهار داشتند، ووهان‌ چین جایی بوده که کووید ۱۹ از انسان به انسان انتقال یافته است. آن‌ها در این نامه منشا احتمالی کووید ۱۹ را شبه قاره هند اعلام کردند.

ادعای جدید و شگفت انگیز چین درباره منشا بیماری کووید ۱۹

اما این ادعای چین از طرف دانشمندان غربی بی اعتبار خوانده شده است، به گونه ای که «مایکل ریان»، مدیر سلامت سازمان بهداشت جهانی، هفته پیش این ادعا را «گمانه‌زنی» محض خواند.

آنچه تاکنون از سوی دانشمندان دنیا مشخص شده نشان می‌دهد که اولین موارد بیماری در چین مشاهده شده و منشا آن نیز ووهان چین است و ادعای چین، مبنی بر شروع کرونا و ورود آن از طریق غذا‌های بسته بندی از شبه قاره هند مبنای علمی ندارد. چون بنا بر تحقیقات، کووید ۱۹ از طریق غذا‌های بسته بندی قادر به گسترش وسیع بیماری نیست.

بر پایه گزارش بلومبرگ از دانشگاه جان هاپکینز، هیچ مدرکی دال بر گسترش کووید ۱۹ از طریق غذا‌های بسته بندی شده وجود نداشته است.

گفتنی است، کشور چین هنوز با این مساله دست و پنجه نرم می‌کند که مسئولیت اصلی گسترش وسیع این ویروس خطرناک متوجه این کشور است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: کووید 19 ووهان چین هند


نظر شما :