در جریان عملیات تروریستی

محسن فخری زاده به شهادت رسید

۰۷ آذر ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۳ کد : ۱۲۷۱۰ اصلی تیتر یک برگزیده ها سیاسی
محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز جمعه در آبسرد دماوند به وسیله انفجار و شلیک، مورد سوءقصد قرار گرفت به شهادت رسید.
محسن فخری زاده به شهادت رسید

به گزارش خبرنگار سیاسی وقایع اتفاقیه، ساعاتی قبل محسن فخری زاده یکی از دانشمندان حوزه هسته‌ای کشور و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به دست عوامل تروریست در اطراف تهران ترور شد و به شهادت رسید.

بنا بر اطلاعات واصله، این ترور در شهر آبسرد رخ داده و تروریستها پیش از تیراندازی به سمت خودروی آقای فخری زاده، اقدام به انفجار یک خودرو، کرده اند.

در این  اقدام تروریستی، یک دستگاه خودرو نیسان در میدان خلیج فارس آبسرد در حین بور خودرو دانشمند هسته‌ای کشورمان منفجر شده و سپس عامل بعدی اقدام به تیر اندازی رگباری کرده که در پی آن یکی از محافظان شهید فخری‌زاده با اصابت 4 تیر مصدوم شده و این دانشمند هسته ای پس از اصابت تیر، با بالگرد به بیمارستان منتقل می شود و به دلیل عدم موفقیت عملیات احیا به شهادت رسیده اند.

در جریان این درگیری تعداد دیگری هم کشته شدند که هویت آنها هنوز معلوم نیست و به احتمال زیاد از تروریست ها هستند.

بنا بر اخبار رسیده ، برخی نزدیکان آقای فخری زاده هم همراه ایشان بودند.

اطلاعیه وزارت دفاع در خصوص شهادت محسن فخری زاده

گفتنی است، روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

«بعدازظهر امروز جمعه عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریستها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید.

متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سالها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اقدام ناجوانمردانه ترور یکی از مدیران متعهد و متخصص خود را به محضر مبارک مقام معظم رهبری و ملت شهید پرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض می نماید.»

شهید فخری زاده در لیست ترور موساد بود 

لازم به ذکر است، اوایل سال 1397، منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.

در این باره وبگاه «واللا نیوز» گزارش داده بود عوامل موساد پیشتر تلاش کرده‌اند یک دانشمند هسته‌ای ایرانی به نام «محسن فخری‌زاده مهابادی» که مسئول راکتور اتمی تهران است را ترور کنند.

این وبگاه اذعان کرده بود تمام دانشمندان هسته‌ای ایرانی که پیشتر ترور شدند یا سوء قصدی علیه جان آنها انجام گرفته، عملیات آن توسط عاملین موساد اجرا شده است.

مقامات اطلاعاتی خارجی موساد به «واللا» گفته بودند که فخری‌زاده در لیست ترور موساد قرار داشت.

به گزارش فارس، نام فخری‌زاده از طریق لیست سازمان ملل در اختیار موساد قرار گرفته بود. وی در این لیست تحت عنوان « دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» معرفی شده بود.

محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته ای ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی 2 سال پیش خود به زبان آورده و مدعی شده بود روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: محسن فخری زاده وزارت دفاع حمله تروریستی وقایع اتفاقیه


نظر شما :