رسولی در گفت‌وگو با وقایع اتفاقیه:

مدیریت اجماع ساز در انتخابات ۱۴۰۰ بر عهده شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب است

۰۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۲ کد : ۱۲۵۳۵ تیتر یک برگزیده ها سیاسی آخرین اخبار
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در خصوص ریاست این شورا در دوره جدید گفت: بر اساس آیین‌نامه داخلی ریاست با رأی اکثریت حقیقی و حقوقی انتخاب خواهد شد اما گزینه دوم ما این است که شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب مسئولیت سازمان‌دهی و مدیریت اجماع سازی اصلاح‌طلبان را بر عهده بگیرد.
مدیریت اجماع ساز در انتخابات ۱۴۰۰ بر عهده شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب است

حسن رسولی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه به تشریح آخرین وضعیت اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری و بررسی مصادیق مدنظر این جریان پرداخت.

رسولی با اشاره به وجود سه گرایش در فضای سیاسی اظهار داشت: از بین سه گرایش بی‌اثر دانستن انتخابات، شرکت در انتخابات به هر قیمتی و همچنین گرایش اعلام آمادگی برای حضور به عرصه انتخابات متناسب با شرایط و فرصت هایی که برای سیاست ورزی انتخاباتی اصلاح طلبان از حیث تایید صلاحیت‌های شورای نگهبان وجود دارد، گرایش سوم را انتخاب میکنیم.

 این فعال سیاسی افزود: گرایش غالب در بدنه اصلاح طلبان و  شخصیت‌های حقیقی و حقوقی این جریان گرایش سوم خواهد بود.

 رسولی با تأکید بر اینکه میزان آمادگی مردم برای شرکت در انتخابات از یک سو و نحوه برخورد شورای نگهبان با نامزدهای نام آور و رای آور اصلاح طلبان، برای ما بسیار مهم است، تصریح کرد: این دو متغیر، تعیین کننده میزان فعالیت و حضور با انگیزه اصلاح طلبان خواهد بود.

 این فعال سیاسی همچنین با اشاره به مدیریت و سازماندهی اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: بنده بر اساس اطلاعاتی که دارم، می‌دانم شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب مباحث نسبتا مفصلی در خصوص سازمان اجماع ساز داشته اند.

*احیای شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با ترکیب جدید 

 وی بر همین اساس گفت: در حال حاضر گزینه های مختلفی فراروی ما قرار دارد از این رو ما از ابتدا به دنبال احیای شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با ترکیب جدید خواهیم بود.

* مدیریت اجماع ساز بر عهده شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب قرار گرفت

 رسولی در خصوص ریاست این شورا در دوره جدید یادآور شد: بر اساس آیین‌نامه داخلی ریاست با رای اکثریت حقیقی و حقوقی انتخاب خواهد شد اما گزینه دوم ما این است که شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب مسئولیت سازماندهی و مدیریت اجماع سازی اصلاح‌طلبان را برعهده بگیرد.

این فعال سیاسی همچنین خاطر نشان کرد: قرار است اعضای شورای هماهنگی احزاب سی گانه اصلاح طلب به همراه تعدادی از شخصیت‌های حقوقی موثر به ‌عنوان بخش تکمیلی جریان اصلاحات در این سازمان اجماع ساز عضویت پیدا کنند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما این است که اصلاح‌طلبان متناسب با شرایط حاکم بر  ماه‌های منتهی به انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تصمیم‌گیری کنند، تاکید کرد: کاهش نارضایتی در بین مردم و افزایش انگیزه آنها برای حضور در انتخابات و همچنین نحوه برخورد بسته یا باز شورای نگهبان باعث می‌شود که با آمادگی بهتری در انتخابات شرکت کنیم.

رسولی درباره حضور چهره های اقتصادی جهت کاهش نارضایتی مردم و اعلام موجودیت شورای فراگیر اصلاح‌طلب، اظهار داشت: بحث کاندیدا گزینی نامزد های انتخاباتی برای جریان اصلاح طلب و اصولگرا مرحله آخر این فرایند انتخاباتی است.

این فعال اصلاح‌طلب تصریح کرد: اگر ما در این دو مرحله بتوانیم از جهت نظری و سازمان اجماع ساز به جمع‌بندی برسیم، طی ماه های آینده داوطلبان متناسب با شرایط داخلی و بین المللی انتخابات را در عرصه رقابت های انتخاباتی رویت خواهیم کرد.

وی همچنین درباره چهره های نام آور اصلاحات که احتمالاً در عرصه رقابت حاضر شوند خاطرنشان کرد: افراد خوشنام و توانمندی که امکان رأی آوری داشته باشند مد نظر ماست اما فعلاً وارد مصادیق نشده‌ایم چرا که باید منتظر ترکیب و آرایش سیاسی باشیم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: اصلاح طلبان حسن رسولی انتخابات وقایع اتفاقیه


نظر شما :