ثبت یک میلیون کرونایی جدید در آمریکا

۰۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۲ کد : ۱۲۵۲۰ بین الملل آخرین اخبار
داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا با افزایش یک میلیون نفری طی یک هفته اخیر، از ۱۲ میلیون نفر عبور کرده است.
ثبت یک میلیون کرونایی جدید در آمریکا

به گزارش خبرنگار دیپلماسی وقایع اتفاقیه، دانشگاه «جانز هاپکینز» بامداد یکشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد که تعداد آمریکایی‌های مبتلا به ویروس «کووید۱۹»، از ۱۲ میلیون نفر فراتر رفته است.

به نوشته وبگاه این دانشگاه، طی یک هفته گذشته حدود ۱ میلیون مورد مبتلای جدید به این بیماری و همچنین بیش از ۱۰ هزار قربانی بر اثر ابتلا به آن ثبت شده است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۲،۰۱۹،۹۶۰ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۲۵۵،۴۱۴ تن افزایش یافت.
پیشتر شبکه «سی‌ان‌ان» گزارش داده بود رقم ۲۵۰ هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ۱۰ ماه در ایالات متحده، از تعداد فوتی‌های سالانه در این کشور بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

پیش از این، «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود نیم‌کره شمالی زمان در برهه‌ای حساس از لحاظ مبارزه با بیماری همه‌گیر جهانی کووید۱۹ قرار دارد و کشورهای زیادی شاهد رشد تصاعدی بیماران هستند.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که شامگاه شنبه تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند از ۵۸ میلیون نفر عبور کرد.

پیش از این، «جفری شامن»، متخصص اپیدمیولوژی «دانشگاه کلمبیا» گفت که مدل تیم وی تخمین می‌زند که ۳.۶ میلیون نفر آلوده شده و در حال انتقال ویروس به دیگران هستند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: کرونا آمریکا دانشگاه کلمبیا وقایع اتفاقیه


نظر شما :