بیت کوین باز هم گران شد

۰۱ آذر ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۲ کد : ۱۲۵۰۰ بین الملل آخرین اخبار
در معاملات شب گذشته قیمت بیت کوین بیش از ۴ درصد رشد کرد و قیمت این ارز مجازی در حال نزدیک شدن به رکوردی است که سه سال پیش به ثبت رساند.
بیت کوین باز هم گران شد

به گزارش خبرنگار بین الملل وقایع اتفاقیه، در معاملات شب گذشته قیمت هر توکن بیت کوین 4.9 درصد رشد کرد و به حدود 18 هزار و 700 دلار رسید.

طی هفته‌ای که گذشت قیمت بیت کوین 19 درصد رشد کرده است که از ژوئن سال 2019 به بعد بیشترین رشد هفتگی به شمار می‌رود. از ابتدای سال نیز این ارز مجازی 160 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است. با توجه به اتفاقات دیروز بیت کوین تنها حدود 1300 دلار با رکورد 200 هزار دلاری که در دسامبر سال 2017 به ثبت رسانده بود، فاصله دارد. 

الکس ماشینزکینگ، کارشناس موسسه سلسیوس نت‌ورک که در زمینه ارزهای مجازی فعالیت می‌کند، می‌گوید: امروز بیت کوین به جایی رسیده که موسسات سرمایه‌گذاری، بانک‌ها و شرکت‌های خانوادگی به طور کاملا قانونی برای دفاع از دارایی‌های خود در قبال کاهش ارزش ارزهای متعارف می‌توانند به خرید و فروش آن بپردازند.

وی ادامه داد:‌ در سال 2017 دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین هجوم سرمایه گذاران خرد بود.

پس از آ‌نکه در روزهای پایانی سال 2017 قیمت بیت کوین 20 هزار دلار را لمس کرد، به فاصله چند ماه سقوط سنگینی را تجربه کرد. 

ماشینزکینگ می‌گوید: به این دلیل که بازیگران بزرگ نظیر شرکت لاین و پی‌پل وارد معاملات بیت کوین شده‌اند، می‌توان انتظار داشت که نسبت به سال 2017، بیت کوین شرایط متعادل‌تری را تجربه کند.

دیگر ارزهای مجازی نظیر اتریوم، که همواره پشت سر بیت کوین حرکت کرده‌اند، رشد کرده و به طور مثال اتریوم 7.2 درصد بالا رفته و به 505.2 دلار رسیده است.

انتهای پیام/
 

کلید واژه ها: بیت کوین ارزهای دیجیتالی وقایع اتفاقیه


نظر شما :