پیام احمدی نژاد به آمریکایی ها /سرمایه رئیس جمهور سابق آتش گرفته است

۱۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۴ کد : ۱۱۹۸۰ اصلی تیتر یک سیاسی
اعتمادآنلاین نوشت:عباس سلیمی‌نمین گفت: احمدی‌نژاد وقتی روزبه‌روز خودش را بیشتر تخریب می‌کند و به زودی همه چیز را از دست می‌دهد پس بهتر است منتظر گذر زمان باشیم تا ببینیم احمدی‌نژاد توسط احمدی‌نژاد به آخر خط می‌رسد.
پیام احمدی نژاد به آمریکایی ها /سرمایه رئیس جمهور سابق آتش گرفته است

اعتمادآنلاین نوشت:عباس سلیمی‌نمین گفت: احمدی‌نژاد وقتی روزبه‌روز خودش را بیشتر تخریب می‌کند و به زودی همه چیز را از دست می‌دهد پس بهتر است منتظر گذر زمان باشیم تا ببینیم احمدی‌نژاد توسط احمدی‌نژاد به آخر خط می‌رسد.

عباس سلیمی‌نمین، مدیر دفتر مطالعات تاریخ ایران، درباره اهداف محمود احمدی‌نژاد و موقعیت سیاسی فعلی او گفت: این امری طبیعی است که محمود احمدی‌نژاد با حکم مقام معظم رهبری عضو مجمع تشخیص نظام باشد؛ یعنی نقش مشورتی دادن به کسی که هشت سال به عنوان رئیس دولت زمام امور کشور را در دست داشت می‌تواند تا حدی در امور تاثیرگذار باشد و کسی که عنوان رئیس‌جموری اسبق را یدک می‌کشد تجربیاتش را در مواقع لازم در میان می‌گذارد. این با کار اجرایی فرق دارد و فقط به ارائه نظرات کارشناسی محدود است.

او در ادامه گفت: اما اینکه یک نفر بعد از تحویل دولت بخواهد در چه جایگاهی باشد و چه نقشی را در امور ایفا کند، بستگی به تشخیص و البته رفتار خودش دارد. احمدی‌نژاد در حالی روزبه‌روز از خط انقلاب و نظام خارج می‌شود که نظام بنایی برای حذف این شخص ندارد. با این حال ایشان اگر با رادیو فردا مصاحبه می‌کند و برخی از اظهارنظرهای رادیکالی را به زبان می‌آورد، به زعم خودش می‌کوشد تا موقعیت خودش را ارتقا بدهد. در واقع احمدی‌نژاد برای بازگشت به قدرت موانع زیادی پیش روی خود می‌بیند و به همین دلیل تصور می‌کند اگر بتواند بر عِده و عُده طرفدارانش بیفزاید، می‌تواند موانع را از میان بردارد و به قدرت بازگردد.

او تصریح کرد: این ذهنیت احمدی‌نژاد غلط و پوچ است؛ یعنی اقداماتی که در طول این چند سال انجام داده غیر از بی‌اعتباری و مرگ سیاسی دستاوردی برای او نخواهد داشت، اما او همچنان اصرار به کارهای اشتباه دارد و مثلاً با گفت‌وگو با رادیو فردا می‌خواهد به آمریکایی‌ها این پیام را برساند که اگر زمانی موضع‌گیری‌هایی داشته، الان به آنها پایبند نیست. در واقع این حرکت را می‌توان توبه‌نامه یا «غلط کردم» احمدی‌نژاد به آمریکایی‌ها به حساب آورد.

سلیمی‌نمین ادامه داد: در واقع احمدی‌نژاد به این امر واقف است که خودش به تنهایی شرایط بازگشت به قدرت را ندارد و به همین دلیل در حال تلاش است تا با جلب نظری بتواند فضای ورود به انتخابات و البته قدرت را مهیا کند.

او توضیح داد: درباره اینکه عده‌ای خواستار مقابله با این شخص هستند باید گفت، این‌قدر مهم نیست که دستگاه قضایی با او برخورد کند یا مثلاً از مجمع تشخیص کنار گذاشته شود. به نظر من این نوع مواجهه به احمدی‌نژاد فرصت مهم شدن خواهد داد و او را به هدفش می‌رساند. با این توضیح که وقتی روزبه‌روز خودش را بیشتر تخریب می‌کند و رفتارهای آنچنانی دارد به زودی همه چیز را از دست می‌دهد پس بهتر است منتظر گذر زمان باشیم تا ببینیم احمدی‌نژاد توسط احمدی‌نژاد به آخر خط می‌رسد که این اتفاق در آینده‌ای نه‌چندان دور حتماً رخ خواهد داد.

مدیر دفتر تدوین مطالعات تاریخ ایران اضافه کرد:‌ طرح برخورد با احمدی‌نژاد در حالی به میان آمده که او اصرار دارد سرمایه‌های خود را به آتش بکشد. او نمی‌داند که با طرفداری از مایکل ‌جکسون نه تنها نمی‌تواند جوانان را به سمت خودش بکشد بلکه وجهه‌ باقی‌مانده را هم از دست خواهد داد و به پایان کارش می‌رسد. اما اگر مثلاً از حضور در مجمع کنار گذاشته شود می‌گوید، مرا تحمل نکردند.

عباس سلیمی‌نمین در پایان گفت: احمدی‌نژاد در سال ۸۴ به مردم و قشر ضعیف روی خوش نشان داد و باعث اعتبارش شد، اما حالا دست تکدی به سمت خارجی‌ها دراز کرده و روزبه‌روز وضعیت بدتری پیدا می‌کند. در پایان لازم است بگویم، اساساً حیف است درباره کسی که این همه شیفته قدرت است بنشینیم و حرف بزنیم؛ سرمایه احمدی‌نژاد آتش گرفته است.

2727

کلید واژه ها: عباس سلیمی نمین احمدی نژاد


نظر شما :