بال پروازهای خارجی به ایران قطع شد

۰۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۲ کد : ۱۱۷ تیتر یک اقــتــصــادی
خبر بسیار ساده است؛"پروازهای ایرفرانس به تهران متوقف می شوند" اما پشت این ۶ کلمه حرف های زیادی وجود دارد. قطع ارتباط هوایی با پایتخت پیامی چون شرایط بد اقتصادی، نبود اعتماد بین المللی به کشور و افزایش فشار غربی ها به مردم و جامعه را به دنبال دارد. زمانی خبرها از احتمال پرواز مستقیم واشنگتن به تهران وعده می دادند اما این روزها پیام ها قطع ارتباط روز به روز بر ناکارآمدی اقتصادی دولت دوازدهم صحه می گذارد.
بال پروازهای خارجی به ایران قطع شد

✍️ نسترن دقیقی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه :اولین روز از آخرین ماه تابستان، ماه سفر و تفریح با خبر قطع پروازهای شرکت هواپیمایی"ایرفرانس" آغاز شد، به گزارش اسپوتنیک، از 18 ماه سپتامبر 2018، شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» فرانسه ارتباط هوایی خود با تهران پایتخت ایران را قطع خواهد کرد. این شرکت می گوید پروازهای خود را به تهران به دلیل اقتصادی پایان می دهد.

شرکت هواپیمایی «ایر فرانس» 7 ماه اکتبر 1933 تأسیس شد. مقر آن در فرودگاه بین المللی « شارل دگل» قرار دارد. در سال 2004 میلادی ایرفرانس با شرکت هواپیمایی هلندی « KLM» متحد شد. مقر این شرکت متحده در فرانسه قرار دارد.

شرکت هواپیمایی هلندی « KLM» اعلام کرد که از روز 24 سپتامبر 2018 پروازها به تهران، به حالت تعلیق در خواهد آمد." این شرکت تنها می تواند یا پول مسافران را برگرداند یا اینکه پروازهای آنها را به صورت مجانی شرکت های ایرلاین دیگری تحویل دهد.

 از سوی دیگر شرکت بریتیش ایرویز در خصوص توقف پرواز در مسیر رفت و برگشت به ایران گفت که "از آنجا که فعالیت در مسیر لندن به تهران در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد ما این پروازها را به حالت تعلیق درمی‌آوریم". آخرین پرواز از لندن به مقصد تهران روز 22 سپتامبر و آخرین پرواز بازگشت از تهران به لندن روز 23 سپتامبر انجام خواهد شد.

اما شرکت هواپیمایی لوفتانزا (Lufthansa) آلمان برخلاف سه ایرلاین اروپایی دیگر، در واکنش به این موضوع اعلام کرده است که هنوز تصمیمی مبنی بر توقف پروازهایش به ایران نگرفته است و همچنان پروازهای شرکت لوفتانزا به مبدا و مقصد ایران به قوت خود جاری و برقرار است، اما در عین حال، درحال پردازش، رصد و بررسی دقیق مسائل مربوطه است. 

از سوی دیگر «پیتر تیر»، سخنگوی «آسترین ایرلاین» به خبرگزاری " آپا " اتریش گفت:  پروازهای روزانه بین وین و تهران و برعکس طبق برنامه و بدون توقف ادامه می یابد.

 

خوشحالی دیوانه جهان از قطع پروازها به ایران

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم شرکت‌های هواپیمایی ایرفرانس، بریتیش ایرویز و کی‌ال‌ام برای توقف پروازها به‌مقصد ایران را حرکتی "خوب" توصیف کرده از دیگر شرکت‌ها نیز خواست تا از این اقدام تبعیت کنند.

به گزارش جروزالم پست، نتانیاهو که در کنفرانسی مطبوعاتی در سفر به لیتوانی سخن می‌گفت، با تکرار ادعاهای ضدایرانی خود گفت نباید به ایران به‌خاطر آنچه "خشونت منطقه‌ای و تلاش برای گسترش تروریسم" نامید، پاداش داده شود.

 

اروپایی ها دشمن دوست نما

در شرایطی ایرلاین های اروپایی از قطع پروازها به ایران خبر داده اند که با خروج آمریکا از توافق هسته ای، آنها مدعی همراهی  و حمایت اقتصادی از ایران بودند، اروپایی ها برای اثبات ادعای خود بسته اقتصادی تدوین کردند که همچنان به نتیجه نرسیده است با این حال اتحادیه اروپا برای حمایت از ایران در راستای اجرای برجام از بسیاری از شرکت‌های اروپایی خواسته شده که به همکاری‌های خود با ایران ادامه دهند؛ اما به نظر می رسد شرکت های اروپایی به وضعیت اقتصادی ایران و فرمان ترامپ پایبندتر هستند تا دستوراتی که دولتمردان شان می دهند.

کلید واژه ها: خروج ترامپ از برجام ایرفرانس


نظر شما :