تهدید ترزا می به فروپاشی پیش‌نویس برگزیت

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۱۲۲ آخرین اخبار
ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا همکارانش در اتحادیه اروپا را تهدید کرد که اگر در ارائه تضمین‌های مورد نیاز برای جلب حمایت مجلس عوام کشورش کوتاهی کنند، پیش‌نویس توافق برگزیت حاصله از مذاکرات لندن و بروکسل را منتفی خواهد کرد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا همکارانش در اتحادیه اروپا را تهدید کرد که اگر در ارائه تضمین‌های مورد نیاز برای جلب حمایت مجلس عوام کشورش کوتاهی کنند، پیش‌نویس توافق برگزیت حاصله از مذاکرات لندن و بروکسل را منتفی خواهد کرد.

به گزارش تعادل به نقل از رویترز، این تهدید نخست‌وزیر بریتانیا چاره‌‌ساز نشد و او از سفر به بروکسل دست خالی برگشت و اکنون برای متقاعدکردن قانون‌گذاران کشورش درباره توافق خروج از اتحادیه اروپا با چالش‌های جدیدی مواجه خواهد شد. ترزا می هفته‌ای پر چالش را سپری کرد و ناچار شد جلسه رای‌گیری پارلمان درباره برگزیت را به تعویق بیندازد و حتی با خطر از دست دادن رای اعتماد هم‌حزبی‌هایش مواجه شد. اما مشکلات نخست‌وزیر بریتانیا بعد از نشست دو روزه اتحادیه اروپا در بروکسل هم کاهش نیافت، چون سران اروپا در این نشست اعلام کردند مذاکره مجدد درباره برگزیت به هیچ وجه به معنای موفقیت توافق حاصله نخواهد بود و آنها امتیازات بیشتری برای بریتانیا در نظر نخواهند گرفت.

دیوید اسمیت رئیس دفتر روزنامه گاردین در واشنگتن گفت: «با توجه به آن که ترزا می نتوانسته است توافق خروج از اتحادیه اروپا را در بریتانیا تصویب کند، تلاش می‌کند امتیازاتی از اتحادیه اروپا بگیرد. اما اتحادیه اروپا در طول روند خروج بریتانیا تلاش کرده است با قاطعیت برخورد کند چراکه دشواری روند برگزیت باعث خواهد شد دیگر اعضای اتحادیه کمتر به فکر خروج از آن بیفتند.»

کلید واژه ها: ترزا می اتحادیه اروپا برگزیت


نظر شما :