بورس چهارشنبه ۲۹ مرداد به کدام سمت خواهد رفت؟

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۹ کد : ۱۱۰۷۶ اصلی تیتر یک اقــتــصــادی
بورس دیروز سه شنبه رشد کم عمقی را تجربه کرد و لباسی به رنگ سبز کمرنگ بر تن نمود .
بورس چهارشنبه ۲۹ مرداد به کدام سمت خواهد رفت؟

بورس امروز رشد کم عمقی را تجربه کرد و لباسی به رنگ سبز کمرنگ بر تن نمود .

به گزارش خبرآنلاین، در سخت ترین روزهای بورس، در حالی که شاخص چند روز منفی را پیاپی تجربه کرده است، رشدی کم عمق نیز توانسته است سهامداران را امیدوار کند .

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۹هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد قرار گرفت.

 در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۲میلیارد و ۱۶۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۹هزار و ۳۵۰میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۱۳۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۹هزار و ۵۹۸واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۸۲۵هزار و ۳۵۳واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر و ایران خودرو شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۵۲۰واحد، کل (هم‌وزن) ۳۷۰۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۴۳۱واحد، آزاد شناور ۹۹۳۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۱۶۰۷و ۴۱۳۲۶واحد رشد کردند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۸۵۹میلیون ورقه به‌ارزش ۹هزار و ۹۲۳میلیارد تومان در ۷۷۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۰۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۴۲۷واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و بیمه پاسارگاد شد و در مقابل شرکت‌های پلیمیر آریا ساسول، سرمایه‌گذاری پویا و گروه کارخانجات صنعتی تبرک بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

 فردا چه خواهد شد؟

حمید میرمعینی در گفگو با خبرانلاین در خصوص وضعیت بازار سرمایه گفت: من تصور می کنم هنوز بورس مثبت نیست و نگرانی ها ادامه دارد از این رو در نیمه دوم بازار دیدیم که شاخص منفی شد . 

وی اضافه کرد: هر چند برخی معتقد بودند اصلاح شتخص بازار تمام شده است اما من معتقدم این روند ادامه دارد و نگرانی سهامداران نسبت به افت بازار همچنان به وقت خود باقی است. این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه فعلا روند ورس روندی منفی است گفت: در این فضای منفی شاید بورس یکی دو روزی مثبت شود اما باز هم عقب خواهد رفت و در نتیجه سهامداران باید با تدبیر و آرامش این دوره را پشت سر بگذارند .

 به گفته وی فردا نیز بازار همین نوسان محدود را تجربه می کند و حتی سبزپوشی شاخص نیز به معنای رشد تام و تمام نخواهد بود . وی تاکید کرد: با توجه به محدود شدن دامنه نوسان قیمت دلار باید انتظار داشته باشیم که رشد بازارهای تاثیرپذیر از دلار نیز کاهش یابد .

 وی در پاسخ به این سئوال که بازده کدام بازار بیشتر خواهد بود؟ گفت: برای کسانی که تخصصی در این بازار باشند، بازدهی بازار بالا خواهد بود و این نکته اهمیت فراوانی دارد که باید با دقت سهم انتخاب شود.

بیشتر بخوانید:بورس سه‌شنبه ۲۸مرداد به کدام سو می‌رود؟

۲۲۳۲۲۳

کلید واژه ها: بورس


نظر شما :