کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی باج‌افزار

۲۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۲ کد : ۱۰۷۹ اصلی علم و فناوری
وزیر ارتباطات از کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که پس از نصب در گوشی از کاربران به عناوین مختلف اخاذی می‌کردند خبر داد.
کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی باج‌افزار

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: وزیر ارتباطات از کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که پس از نصب در گوشی از کاربران به عناوین مختلف اخاذی می‌کردند خبر داد. 

به گزارش دنیای اقتصاد، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه دومین همایش «تهران شهر هوشمند» درخصوص امنیت اطلاعات شهروندان برای استفاده از خدمات هوشمند گفت: این نظارت توسط مرکز ماهر انجام می‌شود و به‌طور مستمر به شهروندان در این رابطه آگاهی بخشی می‌کنیم.

اپلیکیشن‌هایی که وجود دارد به‌طور دائم پایش می‌شود و اخیرا در گزارشی که مرکز ماهر انجام داده ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که با نصب در گوشی‌ها از کاربران سودجویی می‌کردند شناسایی و گزارش کامل به پلیس فتا ارسال شده است. به نظر ما منشا هر ۵۰۰ اپلیکیشن واحد است و تلاش می‌کنیم ارقام سودجویی شده به کاربران بازگردد. وی همچنین از نظارت و اطلاع رسانی دائمی درخصوص بدافزارها و جاسوس افزارها خبر داد و گفت: با وجود اطلاع‌رسانی نسبت به این بدافزارها بی توجهی می‌شود.

وزیر ارتباطات درخصوص توسعه دولت الکترونیک گفت: ۲۵۰۰ دستگاه اجرایی باید به دولت الکترونیک متصل شود که در حال حاضر نزدیک به ۲۵۰ دستگاه اجرایی متصل شده‌اند و با وجود اینکه طی این مدت رشد ۱۰ برابری داشته‌ایم اما هنوز با تعداد دستگاه‌هایی که باید به دولت الکترونیک متصل شوند فاصله زیادی داریم.

او ادامه داد: در موضوع کارت سوخت، نیروی انتظامی به دولت الکترونیک متصل شد. همچنین قاچاق واردات گوشی همراه را نیز با همکاری نیروی انتظامی مهار کردیم، مذاکراتی با قوه‌قضائیه انجام شده اما هنوز اتصال صورت نگرفته. باید سایر دستگاه‌ها مانند وزارت اقتصاد، بانک ها و بیمه‌ها نیز به دولت الکترونیک متصل شوند.

جهرمی با بیان اینکه دولت الکترونیک دیگر یک شعار و پروژه کلی نیست بلکه در این مدت دستاوردهایی داشته است، گفت: در حال حاضر شهروندان می‌توانند با سه کلیک برای کارت سوخت خود ثبت نام کنند یا جلوی قاچاق واردات غیرمجاز از همین طریق گرفته شده است و توزیع سبد کالا به نیازمندان نیز با چند کد دستوری انجام شد.
 

کلید واژه ها: محمدجواد آذری جهرمی اپلیکیشن اندرویدی باج‌افزار دولت الکترونیک


نظر شما :