ارائه گزارش فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در کمیسیون صنایع مجلس

۳۰ تیر ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۴ کد : ۱۰۷۴۶ آخرین اخبار

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از ارائه گزارش فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در جلسه این کمیسیون خبر داد.

حجت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون صنایع که با حضور سعید محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و معاونان وی برگزار شد، گفت: مس یکی از مواد معدنی اصلی کشور است که اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد دنیا و ایران دارد، در حال حاضر نیز تولید و واردات مس در شرایط مناسبی قرار دارد.

وی افزود: در این جلسه مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران توضیحاتی از ظرفیت مس کشور و تاثیر آن در اقتصاد ایران و جهان ارائه کرد. از آنجایی که مصرف مس در تولید خودروهای الکترونیکی بسیار است، توجه به تامین این محصول می‌تواند تاثیر شگرفی در اقتصاد داشته باشد.

فیروزی ادامه داد: در این جلسه گزارشی از تاثیر کرونا بر میزان تولید مس، ذخایر و استخراج‌های جدید ارائه شد. براین اساس، استراتژی و نقشه راه مس کشور تا 1410 تدوین شده است و می‌توان صادرات این محصول را جایگزین نفت کرد.

وی در پایان گفت: در این جلسه فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گزارشی از فعالیت 30 ساله قرارگاه، تلاش های انجام گرفته برای ایرانی سازی، ملزومات پروژه‌های "های تک" و اقدامات انجام گرفته در حوزه‌های راه‌سازی، خط ریل، تونل‌ها، مهار آب، محرومیت زدایی و... را ارائه کرد.

انتهای پیام


نظر شما :