یادداشت خبرنگار ترکیه‌ای برای «وقایع اتفاقیه»

ذیهنی: ایران همیشه یکی از برجسته‌ترین کشورهای فوتبالی در قاره آسیا بوده است

۳۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۶ کد : ۱۰۴ تیتر یک ورزشی
خبرنگار ترکیه‌ای، ایران را یکی از برجسته‌ترین کشورهای فوتبالی در قاره کهن می‌داند.
ذیهنی: ایران همیشه یکی از برجسته‌ترین کشورهای فوتبالی در قاره آسیا بوده است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: بوراک ذیهنی، خبرنگار روزنامه «دامگا» ترکیه که در حوزه فوتبال ترکیه و ایران فعالیت زیادی دارد در یادداشتی اختصاصی برای «وقایع اتفاقیه» دیدگاهش در خصوص فوتبال ایران را مطرح کرده است. یادداشت این خبرنگار ترکیه‌ای را در زیر می‌خوانید:

ایران همیشه یکی از برجسته‌ترین کشورهای فوتبالی در قاره آسیا بوده است. علی دایی و علی کریمی از جمله فوتبالیست‌هایی بوده‌اند که با  عملکرد درخشان خود، نامشان را در جهان بر سر زبان‌ها انداخته‌اند، اما نسل کنونی تیم ملی فوتبال ایران نیز نسلی طلایی است. بیشتر بازیکنان کنونی تیم ملی در لیگ‌های اروپایی شاغل هستند و اتفاقاً عملکردهای خوبی هم از خود ارائه داده‌اند. علیرضا جهانبخش هم یکی از آنهاست که سرانجام راهی لیگ برتر انگلیس شد که این واقعاً اتفاق فوق‌العاده‌ای است. حتی اگر برایتون یک تیم سطح متوسط باشد، حضور در بهترین لیگ جهان خیلی ارزشمند است.

در کنار اینها در ترکیه به دو خرید جدید باشکاه ترابزون‌اسپور یعنی وحید امیری و سیدمجید حسینی خیلی امید هست. امیری با پشت‌سر گذاشتن مصدومیت کنونی‌اش می‌تواند بر قدرت هجومی و تاکتیکی تیم بیفزاید، این در حالی است که حسینی نیز در اولین بازی‌اش برای ترابزون‌اسپور عملکرد مطمئنی از خود ارائه داد و امید است که همین روند را ادامه دهد. سوپرلیگ ترکیه توسط کشورهای زیادی رصد می‌شود و بازیکنان زیادی تا کنون در ازای رقم‌های بالایی از لیگ ترکیه راهی لیگ‌های دیگر شده‌اند و حسینی می‌تواند یکی از آنها باشد.

لیگ ایران نیز لیگی خوب برای بازی کردن و حتی ترنسفر شدن به لیگ‌های معتبر است. یونس دلفی، مهاجم جوان استقلال خوزستان از همین لیگ راهی پی‌اس‌وی آیندهوون هلند شد و این نشان از کیفیت لیگ ایران دارد. در کنار دلفی بازیکنی همچون رضا شکاری، مهاجم کنونی روبین‌کازان می‌تواند آینده فوتبال ایران را شکل دهد.

تیم ملی فوتبال ایران هم که با عملکردی که در جام جهانی 2018 داشت، تحسین همگان در سراسر جهان را برانگیخت، حتی می‌توانست در بازی مقابل تیم‌های اسپانیا و پرتغال با پیروزی زمین مسابقه را ترک کند. به هر حال همین عملکرد در روسیه هم به ایران کمک زیادی کرد. با جدایی کارلوس کی‌روش، انتخاب سرمربی بعدی اهمیت زیادی خواهد داشت، چرا که از سرمربی بعدی تیم ملی انتظار شکل دادن نسل خوبی می‌رود.

ترجمه و تنظیم: حاتم شیرعلی‌زاده

 

کلید واژه ها: لیگ برتر ایران فوتبال ایران وقایع اتفاقیه وحید امیری کارلوس کی‌روش تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی مجید حسینی


نظر شما :