آخرین تصمیمات در مورد سهام عدالت

۲۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۶:۳۸ کد : ۱۰۳۰۱ اصلی تیتر یک اقــتــصــادی
سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت، آخرین تصمیمات درمورد این سهام را اعلام کرد.
آخرین تصمیمات در مورد سهام عدالت

سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت، آخرین تصمیمات درمورد این سهام را اعلام کرد.

حسین فهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه فعلا امکان تغییر روش مستقیم به روش غیر مستقیم برای مشمولان سهام عدالت وجود ندارد، اظهار کرد: از آنجاکه درخواست‌ها در این راستا زیاد بوده است، در دستور کار شورای عالی بورس قرار گرفته تا در مورد آن تصمیم‌گیری شود. چنانچه شورا هفته جاری هم جلسه نداشته باشد، در جلسه هفته آینده درباره این موضوع تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در مورد سهام عدالت مشمولانی که فوت کرده‌اند، نیز توضیح داد: وراث این افراد باید فعلا گواهی انحصار وراثت را اخذ کنند و منتظر اخباری که متعاقبا اعلام می‌شود، باشند.

سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت در ادامه با اشاره به فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها گفت: تقریبا در حال حاضر اکثر کارگزاری‌ها آماده ارائه خدمات به صورت اینترنتی و حضوری برای فروش سهام عدالت هستند. بر این اساس، متقاضی می‌تواند با مراجعه به سایت کانون کارگزاران، لیست کارگزارانی که این خدمت را ارائه می‌دهند، مشاهده کند.

وی یادآور شد: در حال حاضر حدود ۹۰ کارگزاری خدمات مربوط به سهام عدالت را ارائه می‌دهند.

فهیمی در پاسخ به اینکه آیا مهلتی که برای انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت تعیین شده است، تمدید خواهد شد؟ گفت: فعلا تصمیمی در این باره گرفته نشده است و متقاضیان تا ۲۹ خرداد ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب روش مدیریت مستقیم اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی WWW.SAMANESE.IR نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت اقدام کنند و پس از آن ۳۰ درصد سهام خود را از طریق بانک‌ یا کارگزاری بفروشند.

انتهای پیام

کلید واژه ها: سهام عدالت


نظر شما :