آمریکا یک شرکت چینی را به اتهام ارتباط با ایران‌ تحریم کرد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۱:۵۱ کد : ۱۰۰۹۵ آخرین اخبار

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شرکت چینی را به اتهام ارتباط با ماهان‌ایر در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از بلومبرگ، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه(۳۰ اردیبهشت) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت چینی Shanghai Saint Logistics Limited را به‌دلیل فعالیت به عنوان نماینده فروش ماهان‌ایر، در لیست تحریم‌های خود قرار داده است‌.
این هفتین شرکتی است که خزانه‌داری آمریکا به‌دلیل آنچه که ارتباطش با ماهان‌ایر می‌نامد، در لیست تحریم‌های خود قرار می‌دهد.


به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در این‌باره گفت: جمهوری خلق چین یکی از کشورهایی است که از ماهان‌ایر میزبانی می‌کند؛ کشورهایی که شمارشان به سرعت در حال کاهش است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این همکاری عواقبی دارد.
رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا تصریح کرد: این تحریم بار دیگر یادآوری می‌کند، شرکت‌هایی که هنوز به ماهان‌ایر - در چین یا هر جای دیگر - خدمات می‌دهند، با خطر تحریم‌های بالقوه آمریکا مواجه هستند.


از سوی دیگر، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز مدعی شد، ایران از ماهان‌ایر برای حمایت از «رژیمی فاسد و نامشروع» در ونزوئلا استفاده می‌کند؛ درست همان کاری که در قبال نظام سوریه و «گروه‌های تروریستی نیابتی در خاورمیانه» انجام داده است.

او تصریح کرد: ما در هدف قرار دادن نهادهایی که روابط تجاری خود را با ماهان‌ایر ادامه می‌دهند، تردیدی نخواهیم داشت.


نظر شما :